מנוע החיפוש המקיף לקנאביס בישראל

זן סאטיבה בעל טעם חריף המזכיר פלפל

טריין ראק הוא זן סאטיבה בעל טעם חריף המזכיר פלפל. כמו רוב זני הסאטיבה, יש לו השפעה מוחית אינטנסיבית הכוללת שיפור מצב הרוח ואופוריה.

בגידול נכון, הזן יגרום לרפיון שרירים מוחלט המאפיין אינדיקה, יחד עם גירוי מוחי של סאטיבה, ותופעות לוואי רגילות של יובש, פרנויה, חרדה וסחרחורת.

בעוד שהשפעות האינדיקה ניכרות מאוד, הטריין ראק  (Trainwreck) בכל זאת משרה בעיקר תחושות של סאטיבה ולרוב הוא משמש את הסובלים מפוסט טרואמה, בעיות קשב וריכוז ומתח. הזן מקל משמעותית גם על כאבי מפרקים כרוניים ונוקשות שרירים. הוא נוצר משלושה זנים אחרים, תאילנדי (סאטיבה), מקסיקני (סאטיבה) ואפגני (אינדיקה). הטריין ראק המקורי הוא כתשעים אחוז סאטיבה ועשרה אחוזים בלבד של אינדיקה. על פי הסיפור, האחים שגידלו אותו נאלצו לקצור את היבול מוקדם בגלל תאונת רכבת שהתרחשה ליד המקום בו גידלו את הצמחים מחשש להתגלות.

הזן גדל היטב גם בתנאי פנים וגם בחוץ. הצמחים נוטים להיות די גבוהים, אך בזכות האינדיקה הם גם צפופים למדי. בגידול הידרו, צמח יחיד יכול לייצר עד 500 גרם למ"ר. בתנאי חוץ הצמחים יכולים להניב עד 700 גרם ופורחים לאחר שמונה עד עשרה שבועות.

במשך שנים רבות טריין ראק (Trainwreck) היה זמין רק בצורת שיבוט, אך לאחרונה מקומות מסוימים הצליחו לשחזר זרעים מהזן. רבים ניסו לחקות את הזן, לפעמים בהצלחה רבה, אך לצמחי טריין ראק אמיתיים יש עלים דקים וניצנים צפופים מלאים בשרף. הניצנים מדיפים ריח הדרים חזק כשהם מבשילים.

כתבות נוספות

כלי נגישות