מנוע החיפוש המקיף לקנאביס בישראל

זן מעורב המשרה תחושת אופוריה

איי-קיי 47 הוא זן סאטיבה מעורב בעל צבע לבן בהיר. למרות שמו האלים במיוחד, הוא משרה רגיעה וידוע כגורם לרפיון מוחלט עד חוסר יכולת לקום מן הספה. משתמשים דיווחו גם על יצירתיות מוגברת. רובם אומרים ש איי-קיי 47 (AK-47) גורם להם לתחושת התרוממות, שלווה ואופוריה. רבים מגלים שהוא מגביר את ההנאה שלהם ממוזיקה, אך יש לו גם את ההשפעות השליליות הרגילות של יובש בפה ובעיניים, ולעיתים אפילו פרנויה וסחרחורת.

איי-קיי 47 הוא בחירה פופולרית בקרב אלו הזקוקים להקלה על מתח וחרדה, ואחרים משתמשים בו להקלה על כאבים כרוניים. שימוש פופולרי נוסף הוא עבור נדודי שינה, כאשר משתמשים דיווחו שהוא עוזר להם להירגע לפני השינה ולהישאר ישנים בלילה. בנוסף, משתמשים בו גם הסובלים מדיכאון והפרעות במצב הרוח כדי לעזור להם להירגע ולווסת את מצב הרוח. הזן ידוע גם בהגברת התיאבון והקלה על בחילות והקאות.

איי-קיי 47 נוצר מארבעה זנים: קולומביאני (סאטיבה), מקסיקני (סאטיבה), תאילנדי (סאטיבה) ואפגני (אינדיקה). מבחינת גנטיקה, איי-קיי 47  הוא 65% סאטיבה ו- 35% אינדיקה. יש בו רמות טטראהידרוקנאבינול (THC) ממוצעות ורמות גבוהות של קנאבידיול (CBD) וקנאבינול (CBN) עד 1.5%.

הצמחים גבוהים ורחבים עם ניצנים בצבע צהוב-ירוק כהה וטריכומות (שערות) אדומות דקות. איי-קיי 47 גדל לרוב בתוך מבנה באדמה או בגידול הידרו, אך הוא יכול לצמוח גם בחוץ באקלים מתון. הטמפרטורה האידיאלית עבורו היא עד 24 מעלות צלסיוס. בגידולים בטמפרטורה של 24 מעלות הצמח מפיק את אותו יבול, אך הניצנים נפתחים והופכים פלומתיים. הזן פורח בסביבות שמונה או תשעה שבועות ומניב בדרך כלל בין 350 ל- 500 גרם למ"ר.

 

כתבות נוספות

כלי נגישות