מנוע החיפוש המקיף לקנאביס בישראל

חברות קנאביס

קיימות כיום אלפי חברות שונות החולשות על שלל תחומי שרשרת האספקה של מוצרי קנאביס רפואי, ממחקר וגידול ועד שיווק והפצה. כאשר אתם ניגשים לרכוש מוצרי קנאביס כדאי שתדעו קצת על המותגים הקיימים ומה מייצרת כל חברה, כדי שתוכלו למצוא בדיוק את מה שאתם מחפשים.

בשנים האחרונות נראית צמיחה מאסיבית בתעשיית הקנאביס הרפואי, במיוחד בישראל המהווה בירה עולמית של ידע ופיתוח בתחום הרפואה והחקלאות. מדי שנה קמות חברות חדשות ייעודיות לתחום הקנאביס, כגון מדיקיין, בעוד חברות וותיקות מתחום התרופות או מתחומים אחרים נכנסות לפעילות בתעשייה זו הנחשבת כיום רווחית במיוחד. הפעילות בתחום הקנאביס כוללת גידול, מחקר ופיתוח, עיבוד, אריזה, שיווק והפצה. חברות בעולם כולו חוברות יחד בשרשרת האספקה וכך ניתן לרכוש שמן קנאביס המיוצר על ידי חברה קנדית מצמחים אשר גדלו בחווה באפריקה, המשווק על ידי חברה ישראלית.

סיבה מרכזית לזינוק בפופולריות הקנאביס, שהיה פופולרי בעולם כולו בעבר הרחוק, היא הגילוי המחודש של סגולות המרפא שלו והעובדה שהוא מהווה תחליף נהדר לאלכוהול, ללא האלימות המלווה לעיתים בשתיה. במדינות בהן היתה הקלה של חוקי הקנאביס, שיעורי השתייה ירדו בהתמדה.

ככל שהקנאביס הופך פופולארי יותר, כך מתחילות החברות לפרסם את מוצריהן, וככל שהשימוש הופך למקובל יותר מבחינה חברתית, היחס החברתי לקנאביס מתחיל להשתנות. במשך עשרות שנים לימדו אנשים שקנאביס הוא צמח רע וכי העישון הוא שלילי לחלוטין. עם זאת, ככל שמתגלות יותר איכויות מועילות, מתבצעים מחקרים נוספים ופרסום מותגים הופך להיות דבר שבשגרה. כיום די מקובל לשמוע דיונים על היתרונות הבריאותיים של קנאביס ומוצריו, כמו שמןCBD , במספר פורומים ציבוריים, כולל העיתונות הלאומית.

נכון לעכשיו, הרוב המכריע של מותגי הקנאביס שייך לחברות המוקדשות לגידול קנאביס, או לייצור מוצרים מהצומח. עם זאת, ישנם סימנים לכך שגם זה מתחיל להשתנות. מגוון תעשיות, כולל מבשלות, מגדלי ירקות וחברות תרופות, מתחילים להכניס קנאביס לשלל תחומי הפעילות. לדוגמא, ג'ונסון אנד ג'ונסון, אחת מחברות התרופות המפורסמות בעולם, שלרוב מזוהה עם מוצרי תינוקות, חתמה על עסקה עם שתי חברות קנאביס אשר יתחילו לעבוד במעבדות החברה לבדיקת פיתוח מוצרי קנאביס רפואי. בקנדה, שם אמור הקנאביס להיות חוקי בעתיד הקרוב, קונסטליישן ברנדס, יצרנית הבירה השלישית בגודלה בעולם, מייצרת שורה של בירות קנאביס שיצאו לשוק ברגע שהחוק יאפשר.

ברור שחלק ממותגי הקנאביס גדולים יותר מאחרים, וכמו בכל תעשייה, המותגים הגדולים הם המובילים את החידושים הטכנולוגיים. עד לאחרונה לא היה חוקי לגדל צמחי קנאביס ברוב העולם, למעט בנסיבות מיוחדות מאוד; כתוצאה מכך, לא נעשה מחקר רב על הדרך הטובה ביותר לגדל אותם. כעת חברות קנאביס גדולות מתחילות לממן מחקר בנושא זה, ומתחילות ליצור "חוות חכמות". בחוות חכמות אלה נעשה שימוש בטכנולוגיית ניתוח נתונים כדי לפקח על הגורמים הדרושים לגידול הצמחים בדרך המיטבית ביותר. ציוד ממוחשב עוקב אחר גורמים כמו רמת לחות וחומרי הזנה בקרקע, ומגן על הצמחים מפני חרקים ומחלות.

מדהים לראות כמה מהר צמחו כל כך הרבה מותגי קנאביס שונים מאז ההקלות בחוקים לפני כמה שנים. צרכנים שונים כבר מצביעים על המועדפים עליהם, ויש כמה מובילים ברורים שבולטים בין כולם. כאן בפורטל שלנו תוכלו לגלות עוד על המותגים השונים הללו והמוצרים שהם מציעים.

כתבות נוספות

דפדף לפי מוצרים

כלי נגישות