מנוע החיפוש המקיף לקנאביס בישראל
פילטר

אלפא פינן – Alpha-Pinene

בעיקר בעצי אורן

כפי שמרמז שמו, α-Pinene נמצא לרוב בעצים מחטניים, בעיקר בעצי אורן (Pine). לטפרן זה ניחוח אורן חריף אופייני מאוד. זהו הטרפן הנפוץ ביותר בטבע והוא בעל מגוון רחב של תכונות רפואיות. הוא התגלה במספר מחקרים כמרחיב סימפונות חזק, נוגד דלקת, אנטיבקטריאלי, מרגיע ונוגד חרדה.

איכויות טיפוליות

הסוג הנפוץ ביותר של פינן בקנאביס, אלפא-פינן α-Pinene , הוא גם זה המציע את היתרונות הטיפוליים הרבים ביותר. היתרונות העיקריים של אלפא-פינן הם תכונותיו כנוגד דלקת, נוגד סרטן קוטל חיידיקים, מגן על אברי הנשימה ועל מערכת העצבים.

מערכת הנשימה

מחקר שפורסם בשנת 2011 בכתב העת Molecules בדק את יכולתם של אלפא α-Pinene להילחם בנגיף הברונכיטיס בבעלי חיים. במחקר נמצא כי שני סוגי הפינן מעכבים פעילות נגיפית בתאים, ולכן הם מהווים פתרון פוטנציאלי לברונכיט. המחקר גם קבע כי פינן מסוגל להרחיב את הסימפונות ולהקל על הסובלים מאסטמה.

מערכת העצבים

בנסיון להבין את מחלת האלצהיימר, מדענים חקרו את השפעתו של אלפא-פינן α-Pinene  על מחלה נוירולוגית חשוכת מרפא זו. החוקרים הגיעו למסקנה כי אלפא-פינן עשוי להועיל לא רק נגד מחלת האלצהיימר אלא גם נגד דמנציה, אמנזיה, חוסר תפקוד קוגניטיבי ואובדן זיכרון, על פי מחקר שפורסם בשנת 2017 בכתב העת Evidence-based Complementary and Alternative Medicine.

תפקיד הפינן בקנאביס

קל לזהות נוכחות של פינן α-Pinene בקנאביס, יותר מאשר טרפנים אחרים, בזכות ניחוח האורן החזק והמובהק. השפעות הפינן על חוויית הקנאביס משתנות בהתאם לזן, כאשר חלקן נותנות זריקת אנרגיה ואחרות משרות רגיעה.

זני הקנאביס הרבים המכילים פינן בשפע כוללים: ג'ק הרר, Dutch Treat, Romulan, Blue Dream, Island Sweet Skunk, Strawberry Cough, OG Kush.

שורה תחתונה

הפינן, הניתן לזיהוי בקלות בזכות ארומת האורן המתקתקה שלו, עשוי למלא תפקיד במלחמה בדלקות ובשיפור הזיכרון, יחד עם פוטנציאל אמיתי בתעשיית הדלק הביולוגי.

נמצא גם ב: אורן
נקודת רתיחה: 155℃
איכויות מרפא: מרפה, נוגד דלקת, מרדים, מגן על מערכת העיכול, מעכב AcH

כתבות נוספות

טרפנים נוספים

כלי נגישות