מנוע החיפוש המקיף לקנאביס בישראל
היברידי מאווי וואווי Maui Waui

מאווי וואווי – Maui Waui

זן סאטיבה קלאסי

מאווי וואוי (Maui Waui, Maui Wowie) הוא הכלאת סאטיבה דומיננטית שנחשב לאחד הזנים הטובים ביותר בתקופה בה פותח בשנות השישים. כשאנשים אומרים שמריחואנה לא הייתה חזקה כל כך בשנות ה- 60, הם מדברים על התקופה לפני הפיתוח של זן זה.

מאווי וואווי היה אחד הזנים הראשונים עם תכולת טטראהידרוקנאבינול (THC) גדולה מאוד. בתקופה בה גידלו אותו בפעם הראשונה, תכולת ה- THC הממוצעת בכל זן הייתה נמוכה יחסית (כמעט תמיד מתחת ל 8%). מאווי וואווי היה מהראשונים שהכיל THC בשתי ספרות מה שהפך אותו לאחד הזנים המבוקשים ביותר.

כיום, מאווי וואווי נחשב לזן בינוני עד גבוה המספק השפעת סאטיבה טיפוסית עם מעט השפעות של אינדיקה. ישנם כיום זנים רבים העולים בקלות על רמות ה- THC שלו.

המשתמשים במאווי וואווי באופן קבוע מציינים שהוא גורם ל"היי" מלא שמחה ואנרגיה שיכול גם להגביר את היצירתיות. יש לו השפעה גופנית קלילה ונעימה והוא מגביר מאוד את התיאבון. תופעות הלוואי השליליות כוללות יובש בעיניים ובפה, ולעיתים סחרחורות וכאבי ראש במינונים גדולים.

בשל איכויות הסאטיבה של המאווי וואווי, הוא מועיל להקלה על מתח, חרדה ודיכאון, ותכונות האינדיקה שלו מקלות על כאבים. יש המשתמשים בו גם כתרופה נגד מיגרנות כרוניות.

בתחילת דרכו היה מאווי וואווי גידול חוץ באי מאווי והוא התפשט במהרה על פני כל איי הוואי. הגנטיקה המדויקת של הזן אינה ידועה. הצמחים גבוהים מאוד, בדרך כלל סביב 175 ס"מ ובתנאי חוץ, יש צורך באקלים טרופי. למעשה, יש לגדל את הזן רק באקלים טרופי שכן רק כך הוא עמיד בפני עובש, טחב ומחלות.

פרופיל זן קנאביס מאווי וואווי

 

כתבות נוספות

כלי נגישות