מנוע החיפוש המקיף לקנאביס בישראל

זן עשיר בקנאבידיול (CBD) ופופולרי

הארלקווין הוא זן עשיר בקנאבידיול (CBD) ופופולרי מזה זמן רב. הוא הכלאת סאטיבה דומיננטית ותוצר של מספר זני אב – גולד קולומביאני, סאטיבה תאילנדית, סאטיבה שוויצרית ואינדיקה נפאלית. הזן הוא בערך 75% סאטיבה, אך הוא אינו בעל השפעה מוחית חזקה המאפיינת סאטיבה, בזכות רמות הקנאבידיול הגבוהות שלו.

לצמח ניצנים צפופים עם עלים ירוקים בינוניים ובדרך כלל מכוסה בטריכומות לבנות דביקות. בעישון, יש לפרחים ניחוח של עץ וטעם של מנגו ופירות הדר.

בגלל תכולת הטטראהידרוקנאבינול (THC) הנמוכה ותכולה גבוהה של קנאבידיול, הוא לא גורם ל"היי" משמעותי אך הוא משפר את מצב הרוח, מרגיע, מקל על חרדה ואפילו משפר את המיקוד.

הארלקווין (Harlequin) ידוע בעיקר בזכות ההקלה על כאבים קלים וכרוניים, תכונותיו האנטי דלקתיות, והקלה על בחילה. ניתן להשתמש בו בכל שעה ביום או בלילה בזכות ההשפעה המתונה שלו.

הארלקווין הוא זן שיבוט בלבד, ולכן המבקשים לגדל אותו יאלצו להשיג ייחורים מצמח בוגר ובריא. עם זאת, זהו זן קל לגידול. גידול בחוץ ידרוש אור שמש וטמפרטורות של בין 22 ל- 26 מעלות. על המגדלים לשמור על ערנות מכיוון שהזן אינו עמיד במיוחד בפני מזיקים. לצמח צורת אינדיקה אופיינית ולכן הוא מתאים לגידול פנים. הצמח פורח בדרך כלל תוך 9 עד 10 שבועות, אך אם גוזמים את הפרחים מאוחר יותר רמות הטטראהידרוקנאבינול עשויות לעלות. הזן מניב יבול ממוצע.

כתבות נוספות

כלי נגישות