מנוע החיפוש המקיף לקנאביס בישראל

זן בריטי בעל ארומה חמוצה

זן צ'יז הינו זן אינדיקה בעיקרו שפועל במהירות רבה. בעישון, המשתמשים יחוו תחילה אושר מוגבר וגלי אופוריה ולאחריהם איבוד תחושה גופנית חזק יחד עם תיאבון מוגבר. משתמשים מסוימים מדווחים על יצירתיות מוגברת יותר מאשר עצלות, אך ההשפעות המרגיעות של האינדיקה בוודאי בולטות יותר ויכולות לגרום לרפיון שרירים מוחלט. תופעות הלוואי כוללות יובש בעיניים ובפה, כאשר חלק מהמשתמשים דיווחו על פרנויה, סחרחורת וחרדה מוגברת.

למרות שמדובר בהכלאת אינדיקה דומיננטית, זן צ'יז שומר על איכויות שיפור מצב הרוח של הסאטיבה ומשמש את הסובלים מהפרעות מתח וחרדה. עם זאת, רפיון הגוף הנובע מתכולת האינדיקה עשוי להועיל לסובלים מכאבים ואפילו מנדודי שינה. בנוסף, הצ'יז מועיל מאד למי שזקוק לחיזוק התיאבון.

צ'יז הוא זן מפורסם מאוד שנוצר בבריטניה. זהו פנוטיפ נקבי נדיר של זן סקאנק (Skunk) – הכלאה בין זן אפגני (אינדיקה), מקסיקני (סאטיבה) וקולומביאני (סאטיבה). צ'יז הופיע לראשונה סביב 1988 ותוך זמן קצר הוא שובט והועבר הלאה. מכיוון שמדובר בפנוטיפ נקבי, הזן המקורי זמין רק כשיבוט, אך מגדלים אחרים חיקו אותו בהצלחה בצורת זרעים. לזן יבול גבוה והוא קל לגידול בפנים ובחוץ. חשוב לזכור שהצמח גבוה יחסית ופורח תוך 7 עד 9 שבועות.

כתבות נוספות

כלי נגישות