מנוע החיפוש המקיף לקנאביס בישראל
סאטיבה אליאן דאצ'ס Adt

אליאן דאצ'ס – Alien Dutchess

סאטיבה פופולרית בספרד

אליאן דאצ'ס – Alien Dutchess (דוכסית חייזרית) הוא זן קנאביס סאטיבה שלרוב מכונה פשוט "Dutchess". זהו זן פופולרי במיוחד בספרד, אך ניתן למצוא אותו במדינות רבות אחרות.הכלאה של אליאן או ג'י  (Alien OG) הגנטיקה של הזן לא ידועה, אבל הוא בהחלט סאטיבה.

הפרחים בעלי מראה דמוי עלה עם שפיץ. יש להם גוונים צהובים בהירים בשילוב עם ירוק ואדום, יחד עם טריכומות לבנות גבישיות. יש בהם גם פיגמנט אנתוציאנין המופעל בעונת החורף בזמן הגדילה.

המעשנים מעידים כי אליאן דאצ'ס (Alien Dutchess) עוזר ליצירתיות ולריכוז, ובנוסף הוא גם משפר את מצב הרוח והאנרגיה. תכונות אלה הפכו אותו לפופולרי מאוד בקרב אלה הנהנים לעשן במהלך היום. הוא משרה על המשתמשים תחושה של אופוריה אחרי כמה דקות בלבד, וההשפעות יכולות להימשך מספר שעות. בעת העישון ניתן לחוש בטעמים של פירות יער ופלפל.

הזן משמש לעיתים קרובות את הסובלים מתופעות לוואי של כימותרפיה, כגון הקאות ובחילות. עם זאת, הוא יכול לעזור גם לנדודי שינה, דיכאון והפרעה דו קוטבית. אמנם הוא לא משמש לעתים קרובות לטיפול בכאב, אך ההשפעות המרוממות עשויות לספק הקלה מסוימת. השימוש בו לא מלווה בהשפעות שליליות חמורות, למעט יובש בעיניים ובפה, ובמינונים גבוהים מאוד הוא עלול לגרום לישנוניות.

Alien Dutchess פורח בדרך כלל תוך 7 עד 9 שבועות והוא מניב יבול משמעותי. עם זאת, זהו זן לא קל לגידול ודורש המון יחס וטיפול. הוא זקוק לסביבה חמה ומעט יבשה והצמחים צומחים לגובה בינוני.

כתבות נוספות

כלי נגישות