מנוע החיפוש המקיף לקנאביס בישראל
היברידי ווייט ווידו White Widow

ווייט ווידו – White Widow

האלמנה הלבנה הכלאה פופולרית וממריצה במיוחד של סאטיבה דומיננטית

הווייט ווידו הוא הכלאה פופולרית וממריצה במיוחד של סאטיבה דומיננטית. הוא פותח לראשונה על ידי חברת Green House Seeds ההולנדית בשנות התשעים מתערובת של אינדיקה ברזילאית וסאטיבה מדרום הודו. הזן הפך פופולארי מהר מאד, וזכה בגביע הקנאביס של מגזין היי טיימס בשנת 1995 ובפרסים רבים נוספים מאז. הפרחים של הווייט ווידו גדולים במיוחד עם תכולת טטראהידרוקנאבינול (THC) ממוצעת של 20%.

ניצני הווייט ווידו (White Widow) מכוסים לחלוטין בטריכומות בעלות גבעול ארוך המעניקות לזן את צבעו ושמו. הזן ידוע בריח צורב במיוחד דמוי אמוניה. העשן חלק ואדמתי, ולא בטעם פירותי כמו זנים פופולריים אחרים.

הווייט ווידו בעל עמידות גבוהה בפני עובש, כך שניתן לגדל אותו בחוץ, אך הוא זקוק לאקלים ים תיכוני בטמפרטורות שבין 22 ל- 26 מעלות. ההשפעה שלו היא בעיקר של סאטיבה, אך המראה אופייני יותר לאינדיקה, בגובה של עד 1.8 מטרים, פריחה בתוך תשעה שבועות ויבול סביב 37 עד 55 גרם למטר מרובע של צמח.

הזן האלמנה הלבנה אמנם לא בין הטעימים, אבל הוא משפיע מהר מאוד. משתמשים מדווחים על עוררות חושית מוגברת והתרוממות כמעט מיידית של מצב הרוח. יש הטוענים גם שהוא נותן להם אנרגיה ופוקוס מוגבר למשימות פרקטיות כמו נקיון ומשימות מורכבות יותר. בדיווחים נוספים צוינו השפעות פסיכדליות כגון עיוות ראייה ותפיסה חושית מוגברת. הודות להשפעותיו המוחיות, הווייט ווידו הוא פסיכולוגי יותר מאשר פיזי. עם זאת, זהו זן עוצמתי, ולכן מומלץ לצרוך אותו במתינות ובזהירות.

כתבות נוספות

כלי נגישות