מנוע החיפוש המקיף לקנאביס בישראל
אינדיקה פרפל ארקל Purple Urkle

פרפל ארקל – Purple Urkle

זן אינדיקה הצומח לאט

פרפל ארקל הוא זן אינדיקה מפורסם מאוד אשר מקורותיו המדויקים אינם ידועים. הזן קיים לפחות מאז שנות השמונים והוא גודל לראשונה באזור משולש אמרלד בצפון קליפורניה (מחוז הומבולדט). לעתים קרובות הוא נקרא גם Puple Urple ו- The Urkle.

מרבית מגדלי הקנאביס הוותיקים מאזור משולש אמרלד שומרים בסוד את הגנטיקה של הזנים שלהם. עם זאת, רוב המגדלים סוברים כי הפרפל ארקל הוא צאצא של מנדוסינו פרפס או גרנדאדי פרפל.

ההשפעות, הטעם והריח של פרפל ארקל דומים לאלה של רוב זני הקנאביס הסגולים. יש לו ריח מתוק המזכיר בואש עם ארומה של פירות טרופיים וענבים. כמו רוב הזנים הדומיננטיים באינדיקה, השפעותיו בדרך כלל מרדימות ומרגיעות, מה שהופך אותו לבחירה טובה לטיפול בנדודי שינה וחרדה. כמו כן משתמשים בו באופן קבוע לטיפול בכאב וכמעורר תיאבון.

מכיוון שלפרפל ארקל יש יכולת הרגעה חזקה, מומלץ מאד להשתמש בו בשעות הערב והלילה. הוא בדרך כלל נחשב לעוצמתי מאוד כאשר מספיקות רק כמה שאיפות בכדי להרגיש את מלא טווח ההשפעה. הזן מכיל טטראהידרוקנאבינול (THC) בשיעור של 20% לפחות ולכן מומלץ למשתמשים מתחילים להתחיל עם מינונים נמוכים יותר.

הפרפל ארקל צומח לאט מאד, במיוחד בגידול חוץ. בתנאי חוץ, יעברו חמישה חודשים מלאים עד לפריחה. בתנאי פנים הוא יכול לפרוח מוקדם יותר תוך כשמונה שבועות. כשאר זני האינדיקה, הצמח נשאר די קצר ומניב יבול מעט מתחת לממוצע. בגידול פנים יתקבלו 28 עד 57 גרם לצמח וסביב 680 גרם לצמח בגידול בחוץ.

כתבות נוספות

כלי נגישות