מנוע החיפוש המקיף לקנאביס בישראל

אינדיקה טהורה מדרום-מרכז אסיה

הפרפל קוש הוא זן אינדיקה טהורה הנבדל מזנים אחרים בזכות צבעיו המושכים את העין וטעמו הנעים. הוא נוצר ע"י הכלאה של שני זני אינדיקה אסייתיים, ההינדו קוש וזן אפגני סגול. יש לו תכולת טטראהידרוקנאבינול (THC) של 17% עד 27% ובשנת 2016 הוכתר כאחד מ- 10 זני הקוש הטובים ביותר על ידי מגזין "היי טיימס".

לזן זה פרחים בגודל בינוני במבנה פופקורן עם טריכומות לבנות והמון שרף דביק. הוא ידוע בשל טעמו וריחו ​​המעולים, ומפיק עשן כבד מאד העלול לגרום לשיעול.

השפעת הפרפל קוש מתחילה בהרפיה גופנית הנמשכת שעתיים-שלוש, והיא בעלת אופי פסיכדלי יותר מאשר מוחי. המשתמשים למטרות רפואיות יחושו רגיעה חזקה ויזכו להקלה על כאבים ונדודי שינה.

הפרפל קוש נמוך וצפוף. ניתן לגדל אותו בתנאי פנים ובחוץ, אך הגידול בסביבת פנים מבוקרת קל יותר. הצמח בדרך כלל לא צומח מעל 3 מטרים ופורח תוך 8 שבועות עם יבול של כ- 37 גרם למטר מרובע של צמח. יש להקפיד על זהירות בייבוש הניצנים לאחר הקטיף על מנת לשמור על הצבע והטעם. ניתן לעשות זאת על ידי תלייתם הפוך במשך כשבוע בחדר שיש בו 50% לחות וטמפרטורה קבועה של 22 מעלות. לאחר מכן יש לאחסן את הניצנים בצנצנות רחבות.

הפרפל קוש בולט גם מבחינה ויזואלית וגם בטעם חזק אך לא על חשבון יציבות גנטית, בניגוד להכלאות אחרות הנעשות לשם הטעם. הזן קרוב מאד לשורשי המוצא שלו באסיה, הוא פופולרי מאד וניתן ליהנות ממנו על בסיס קבוע.

כתבות נוספות

כלי נגישות