מנוע החיפוש המקיף לקנאביס בישראל

זן אינדיקה דומיננטי

מאסטר קוש הוא זן אינדיקה דומיננטי, אשר נקרא במקור היי רייז (High Rise) ומקורו בדרום אמסטרדם. הוא זכה לפופולריות רבה בקופי שופס בעיר כזן טטרפלואידי ייחודי.

מרבית זני הקנאביס הם דיפלואידים, כלומר יש להם שתי קבוצות של כרומוזומים, אחת מכל הורה בכל תא. זנים טטרפלואידיים מכילים פי ארבעה יותר כרומוזומים בודדים, כלומר יש להם שמונה קבוצות.

המאסטר קוש זכה במספר פרסים לאורך השנים. הוא זכה פעמיים בגביע הקנאביס, פעם אחת בשנת 1992 ואז שוב בשנת 1993. הוא היה גם הזן הנבחר של חובב הקנאביס המפורסם סנופ דוג.

המשתמשים במאסטר קוש יחוו אופוריה חזקה אך לא חזקה מדי המשרה טשטוש של אושר. המעשנים באופן קבוע טוענים שהוא גם משפר את היצירתיות והסקרנות האינטלקטואלית שלהם.

הזן גורם לתופעות הלוואי השליליות הרגילות, כמו יובש בעיניים ובפה וחלק מהמשתמשים דיווחו גם על סחרחורת, פרנויה וחרדה במינונים גדולים יותר.

השימוש הרפואי העיקרי של מאסטר קוש הוא להפגת מתחים וחרדות. יש לו השפעה חזקה של אינדיקה שבזכותה הוא אידיאלי להירגעות בערב. הוא גם מועיל מאוד לסובלים מנדודי שינה ולהקלה על כאבים. יש לציין גם שמשתמשים במאסטר קוש בדרך כלל הופכים רעבים במיוחד.

המאסטר קוש מגודל על ידי חברת נירוונה והוא הכלאה בין הינדו קוש אמיתי לבין סקאנק. הזן פורח בדרך כלל בין 63 ל- 70 יום, והוא גדל טוב יותר בתנאי פנים או בחממה שבהם הוא יכול להניב עד 200 גרם לצמח.

כתבות נוספות

כלי נגישות