מנוע החיפוש המקיף לקנאביס בישראל

איזון בין ההשפעה של אינדיקה וסאטיבה

השם למון קוש משמש לרוב לתיאור כמה זנים דומים מאד בעלי תכולת טטראהידרוקנאבינול של 15% עד 26%. ניצני הצמח נוטים להיות קטנים מהממוצע, עם מבנה צפוף האופייני יותר לאינדיקה מאשר לסאטיבה. הם מפיצים ריח לימון מתוק ומפיקים עשן קשה. יש לזן זה טעם הדרים מובהק ללא טעם האמוניה או הדיזל המאפיין זני לימון אחרים.

ריח וטעם הלימון נובעים מטרפן הנקרא D-Limonene. חומר זה נמצא בפירות הדר והוא משמש גם באופן תעשייתי לשיפור הריח של קרמים ובשמים. ישנן עדויות לכך שלטרפן יש יתרונות רפואיים.

השפעת הלמון קוש מופיעה לאט, כאשר ההשפעות מורגשות במלואן לאחר כ- 10 דקות. השימוש משרה תחושה של מיקוד מחשבה, שיפור ביצירתיות וחשיבה מהירה. ההשפעות הנפשיות מאפשרות צלילות מחשבה, וניתן בהחלט לבצע סידורים ומטלות תחת השפעה. זהו זן מאוזן היטב ולכן גורם גם למעט השפעה גופנית. לעיתים נדירות משתמשים יחוו חוסר יכולת לזוז, לכן ניתן ליהנות ממנו גם במהלך היום וגם בלילה.

הלמון קוש לא קשה במיוחד לגידול, ומומלץ לגידול בתנאי פנים. תחת תאורה בהספק גבוה בתנאי פנים, הצמח עשוי להגיע לגובה של 1.2 עד 1.6 מטר עם מראה אינדיקה טיפוסי. יש לגדל את הצמח באדמה אורגנית בתוספת תזונה כמו חומצה הומית וויטמין B. הצמח פורח לאחר 8 עד 10 שבועות ומניב יבול ממוצע.

למון קוש הוא זן נהדר עבור משתמשים המחפשים איזון בין ההשפעה של אינדיקה וסאטיבה. הוא ממריץ ומרגיע יחד ומעניק חוויית עישון נעימה במיוחד הודות לטעם וריח הלימון המאפיינים אותו.

כתבות נוספות

כלי נגישות