מנוע החיפוש המקיף לקנאביס בישראל

זן סאטיבה טהור שמגיע מדרום אפריקה

כפי שמרמז השם, דורבן פויזן (Durban Poison) הוא זן אנדמי מדרום אפריקה, דביק, מסתגל לגידול במגוון תנאים ובעל תכולת טטראהידרוקנאבינול (THC) שבין 15% ל- 25%.

לאפריקה היסטוריה עשירה של גידול קנאביס ושימוש פופולארי בצמח שאותו הם כינו "דגה" עד לתקופת הקולוניזציה ההולנדית.

ניצני הדורבן פויזן בינוניים עד גדולים עם עלים במבנה צפוף וקומפקטי האופייני לאינדיקה, אך צורתם הארוכה והמחודדת אופיינית לסטיבה.

המשתמשים בדורבן פויזן יחוו השפעה מיידית של מיקוד וצלילות. ההשפעה מוחית כמעט לחלוטין עם מעט מאוד רפיון גופני, ולכן זהו זן מצוין לפעילות יצירה. הזן פופולרי גם כמעודד פעילות חברתית ומבחינה רפואית הוא נחשב כמקל על מצבים כמו דיכאון, חרדה ופוסט טראומה.

עם זאת, דורבן פויזן הוא זן מאוד חזק העלול לגרום לכמה תופעות לוואי לא רצויות כמו תחושת "הילוך גבוה", פרנויה או חוסר שליטה.

הודות לגנטיקה החזקה והבדוקה שלו, הדורבן פויזן מהווה בחירה מצוינת עבור מגדלים מתחילים. הצמח יכול לגדול עד לגובה של מטר וחצי וניתן לגדל אותו בחוץ באקלים חם ולח עם טמפרטורות של בין 22 ל- 27 מעלות. בגידול פנים יש להגביל את גובה הצמח על ידי כיפוף וגיזום הענפים בשלב מוקדם. הזן פורח מהר מאוד לסטיבה, ומגיע לבגרות תוך שמונה-תשעה שבועות עם יבול גבוה מהממוצע.

לדורבן פויזן ריח מתוק ותכולת שרף גבוהה מאוד. לעיתים קרובות משווים אותו לאספרסו בשל ההשפעה הפעילה שלו שניתן ליהנות ממנה בחברה וגם לבד.

כתבות נוספות

כלי נגישות