מנוע החיפוש המקיף לקנאביס בישראל

אינדיקה מוכרת ואהובה בגווני כחול

בלוברי (Blueberry) הוא הכלאת אינדיקה פופולרית וטעימה עם שורשים גנטיים מרשימים. הוא מורכב מאינדיקה אפגנית וסאטיבה תאילנדית. באופן לא מפתיע, לזן יש ריח מובהק של אוכמניות וטעם שהפך אותו למועדף ברחבי העולם. הוא קיבל ציונים גבוהים ביותר בתחרות הקנאביס של הייט טיימס בשנת 2000 בקטגוריות האינדיקה הטובה ביותר והזן הטוב ביותר. תכולת ה- THC שלו נעה בין 15% עד 24%.

פרחי הזן קטנים וצפופים, כפי שמאפיין זנים דומיננטיים באינדיקה. כאשר הצמח נחשף לטמפרטורות נמוכות יותר בתקופת הגידול מתקבלים בו גווני סגול ואדום. העלים מכוסים בשערות שקופות כמעט הגורמות לניצנים להיות דביקים מאוד וקשים לפירוק ביד.

בלוברי מתואר לעתים קרובות כזן עוצמתי מאד המשרה תחושת כבדות גופנית ורוגע. מרכיב הסאטיבה של הזן מספק השפעות נפשיות קלות בצורה של אופוריה ונטיה לצחוק. במינונים גבוהים מספיק, בלוברי גורם לרפיון שרירים מוחלט. לעיתים קרובות משתמשים בו באופן רפואי להקלה על כאבים והוא יכול לעזור בתסמינים של מתח, חרדה ופוסט טראומה. הזן מצוין גם בהשראת שינה עמוקה ולכן מהווה בחירה פופולרית לסובלים מבעיות שינה. ההשפעה של בלוברי נמשכת זמן רב מהממוצע לפי עדויות משתמשים.

ניתן לגדל את הזן בפנים ובחוץ, אך גידול בחוץ מצריך לחות מתונה וטמפרטורות קבועות ביום של בין 22 ל- 27 מעלות צלסיוס. הצמחים פורחים תוך 8 עד 10 שבועות כאשר הם גדלים בפנים ומניבים יבול של כ- 42 גרם פרחים למטר רבוע של צמח

כתבות נוספות

כלי נגישות