מנוע החיפוש המקיף לקנאביס בישראל

משפחה פופולרית של זני קנאביס סאטיבה

אמנזיה (Amnesia – אובדן זיכרון) הוא שם המשמש למספר זני קנאביס, אשר חולקים תכונות רבות ואשר יחד זכו ביותר מ- 18 פרסים. זוהי משפחה של זנים פופולאריים ביותר הן מבחינה רפואית והן לצרכי פנאי. באופן רשמי הזן נחשב כהכלאה בין Bubblegum ובין סופר סילבר הייז (Super Silver Haze).

הזן קיבל את שמו מהעובדה שהוא חזק מספיק כדי לגרום למשתמשים להרגיש מאוד מסוחררים, כמעט עד אובדן זיכרון לטווח קצר. עם זאת, יש הסכמה רחבה כי הזיכרונות שהוא כן משאיר הם מאושרים ביותר. אמנזיה ידוע כזן ממריץ המלווה בעקצוץ קל בגוף. משתמשים רבים מדווחים כי אמנזיה מפיץ ניחוח של הדרים, דיזל ואדמה, וכי יש לו פרופיל טעמים דומה מאוד.

מבחינה רפואית, הסובלים מדיכאון ומתח עשויים להפיק תועלת מאמנזיה, שכן השפעת הסאטיבה שלו מרוממת. הוא עשוי גם להקל על הפרעות שינה מכיוון שברגע שמתפוגגת ההשפעה הראשונית האנרגטית, הוא משרה רוגע. מכיוון שמדובר בזן חזק במיוחד, מי שסובל מחרדות ומשתמשים חדשים צריכים לגשת אליו בזהירות. סביר להניח שהוא גם יגרום ליובש בעיניים ובפה.

במשך זמן רב, אמנזיה היה זמין רק כייחורים מחברת Hy-Pro. כמעט כל זני אמנזיה הם צאצאים של צמח ראשון זה. רוב הזנים הם דומיננטיים בסאטיבה ולוקח להם 8 עד 9 שבועות לפרוח ולעיתים מעט יותר. חלק מהזנים גדלים לגובה של עד 180 ס"מ, וחשוב להיות מודע לכך בגידול. באופן כללי, זהו זן הגדל בצורה הטובה ביותר בתנאי פנים, אך באקלים הנכון הוא יכול לשגשג גם בחוץ.

כתבות נוספות

כלי נגישות